konsola do gier z systemem Linux

Chociaż przenośne konsole do gier nie są tak przenośne jak laptop, nadal są wygodne do grania w podróży. Mobilne urządzenia kieszonkowe zazwyczaj działają pod kontrolą systemu Android lub Linux i mogą obsługiwać szereg klasycznych gier za pośrednictwem oprogramowania emulującego, takiego jak RetroArch. Najnowsze urządzenia kieszonkowe, które trafiają na rynek, są nie tylko kompaktowe, ale także wystarczająco mocne, aby obsłużyć większość nowoczesnych gier.

Gshopper

Kilku producentów zaczęło instalować Linuksa w swoich palmtopach, aby obniżyć koszty i dostarczyć platformę oprogramowania typu open source. Pomogło to firmom takim jak Nintendo zaoferować bardziej elastyczne korzystanie z konsoli na Switchu, a Valve właśnie zrobiło to samo z Steam Deck.

 

Ten nowy palmtop od Miyoo Mini Plus+ wykorzystuje dwurdzeniowy procesor ARM Cortex-A7 taktowany zegarem 1,2 GHz i posiada 128 MB pamięci RAM do uruchamiania systemu operacyjnego i emulatorów. To wystarczy, aby emulować większość głównych konsol z lat 80. i 90., w tym Nintendo DS, Gameboy Advance, Sega Saturn i Sony Playstation 1. Wyświetlacz IPS LCD Miyoo Mini Plus+ ma rozdzielczość 640480, więc z łatwością może wyświetlać oryginalne gry z tych konsol w ich natywnej rozdzielczości.

Nowa przenośna konsola do gier z systemem Linux

Niestandardowa wersja RetroPie sprawia, że to urządzenie przenośne jest kompatybilne z szeroką gamą klasycznych gier, od Sega Saturn po PlayStation 2. Może nawet uruchomić emulację Nintendo Wii i Gamecube, jeśli użytkownik zainstaluje Onion OS CFW, ale będzie powolna i nie jest idealnie kompatybilny.

Jedną z najciekawszych funkcji tego palmtopa jest możliwość zapisywania stanu gry w środku sesji. Oznacza to, że użytkownik może wyjść z menu i powrócić do gry dokładnie w tym miejscu, w którym ją opuścił, bez konieczności rozpoczynania od początku. Może to być ogromna wygoda podczas długich gier i jest to doskonała funkcja, której brakuje wielu innym palmtopom.

ODROID-GO Super to ulepszenie poprzedniej generacji z ulepszonym wyświetlaczem i większą ilością pamięci wewnętrznej. Jest napędzany ośmiordzeniowym procesorem Amlogic S922X z rdzeniami 2x A75 @ 2,0 GHz i 6x A55 @ 2,0 GHz w połączeniu z procesorem graficznym Mali G52 MC2 ARM pracującym z częstotliwością 850 MHz, zapewniając imponującą moc przetwarzania i responsywność jak na urządzenie przenośne. Posiada również 4 GB szybkiej pamięci RAM LPDDR4x i 128 GB szybkiej pamięci eMMC 5.1, którą można rozszerzyć za pomocą gniazda kart micro SD. Powinno to pozwolić na do 10 godzin nieprzerwanej rozgrywki, czyli ponad dwukrotnie więcej czasu niż w poprzedniej wersji.

To urządzenie przenośne jest już dostępne w przedsprzedaży, a jego wysyłka ma nastąpić w grudniu tego roku. Jego cena wynosi 99 dolarów i jest doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą przenośnego, wydajnego urządzenia przenośnego do grania w klasyczne gry w podróży. Nie jest doskonały i nie poradzi sobie z najnowszymi tytułami AAA, ale stanowi znakomite wejście w tego typu gry na urządzenia przenośne.

Odkryj ekscytujący świat kolekcji listów Gshopper: Dołącz teraz i wygraj 500 $ w postaci niesamowitych prezentów

CODE: GPSEP8 100-8
CODE: GPSEP15 200-15

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *